середа, 22 липня 2015 р.

Душа тисячоліть шукає себе в слові


Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, які відроджують споконвічну традицію живого звучання поетичного слова.  Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку. 
                                                                                                               
Отже, поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».
У приміщенні бібліотеки представлена книжкова виставка «Полтавщина літературна», де представлені книги полтавських поетів Марії Бойко,Бориса Ковтуна, Раїси Артеменко,»Антологія поезії полтавських літераторів ХХ століття «Калинове гроно», а також  збірки Василя Безкоровайного, збірка поетично – пісенних творів Новосанжарських самодіяльних поетів «Факел пам’яті»,  збірка сатиричної поезії «Норовистий пегас» Людмили  Лось (Таран – Пономаренко). Цікавими є збірки поетеси із Соколової Балки Любові Мошури «Дорога до батьків» та «З вірою і надією». Особливу увагу привертає розділ «Нехвороща літературна». Тут можна ознайомитися із творами місцевого поета Білоконя Івна Євменовича «Роздуми на берегах Орелі» та двотомник «Сонцеслава» та «Біблія полтавчанина» Павла Сліпченка, що в даний час мешкає у далекій Пенсильванії.
Запрошуємо усіх небайдужих до поетичного слова ознайомитися із книгами цієї виставки.

Немає коментарів:

Дописати коментар